Рівні та Контури

повернутись на головну сторінку

 

Рівні

- Для початку ми маємо добре знати, що усе в своєму розвитку проходить чотири стадії: Зиму, Весну, Літо та Осінь.
- Чому саме пори року беруться за приклад?
- Тому що кожен з нас на власному досвіді знає властивості цих пір поку та може легко зрозуміти, в чому вони відрізняються одна від іншої.
Отже, Зима… Це – Концентрація, Стискання, Холод, а також Мудрість як концентрований досвід пережитого раніш…
Весна – це початок дій, Планування і Починання... Ідея, яка починає своє втілення в Життя...
Літо – це Розвиток, З'єднання, Співпраця, Творення... Власне – активні Дії...
Осінь – це збір Урожаю... Підведення підсумків... Набування Досвіду від усвідомлення своїх Дій в період Літа... Загалом для початку нам важливо зрозуміти суть даних періодів, щоб потім краще зрозуміти і рівні. Бо кожен з чотирьох періодів має також чотири Рівні.
- То що ж таке Рівні?
- Почнемо з Зими. Вона, Зима, умовно має чотири Рівні. Перший рівень – Корпускула, Матеріальна форма, яку ми з вами можемо легко спостерігати очима. Абсолютно все, що ми бачимо очима – це і є перший рівень Зими. Другий рівень – Магнітне поле форми. Це вже те, що ми очима не бачимо, але що можемо відчувати іншими органами чуттів, або ж спостерігати за допомогою спеціальних приладів. Третій рівень – Хвильове випромінювання форми. І його теж можна спостерігати лише спеціальними приладами. А ще на цьому рівні працює наш мозок, підтримуючи контакти з іншими особами (це те, що називають телепатією). Четвертий рівень – це Внутрішньоядерні взаємодії. І це той рівень, який навіть фізики поки що не в змозі легко досліджувати…
Весна також має чотири Рівні: перший – це Атом; другий – Молекула, побудована з атомів; третій – Речовина, що складається з молекул; четвертий – Продукт, складений з речовин, конгломерація. Знову Чотири... Думаю, тут все достатньо просто і зрозуміло.
А тепер про Літо… Літо ближче до нашої теми і також має чотири Рівні-виміри. Перший – Клітина і Міжклітинний простір. Це та перша Жива Структура, з якої конструюється весь наш живий Всесвіт. Другий рівень – Тканини, які складаються з клітин. Третій рівень – Орган і його системи, який складається вже з комбінації тканин. Четвертий рівень – безпосередньо живий Організм як взаємозв'язок і взаємовідносини Систем органів. І знову, як бачимо, чотири...
- Залишилася Осінь.
- І Осінь має ті ж таки чотири Виміри. Перший рівень – Пара як Сім'я, як можливість генетичного змішування двох індивідуумів для народження Дитини. Другий рівень – це Суспільство, Соціум, Товариство як поєднання сімейних пар. Третій рівень – Біосфера як об'єднання всіх товариств на планеті, всіх живих видів та підвидів. Четвертий рівень – це вже Ноосфера як цілісний енергетичний стан Планети.
І знову чотири... Як і чотири контури в будь-якому живому організмі, про що мова далі.

Контури

- Тепер давайте знову уявимо собі Людину і розглянемо в ній чотири контури.
Отже – Альфа, початок усіх початків, перший контур – Травна система: Живіт, Шлунок, Жива, Життя... Все, що знаходиться під Діафрагмою в очеревині. Сама Очеревина. Це – Матеріальний контур, де відбувається перетравлювання матеріальної їжі. Матеріальне споживання Життя для того, щоб самому жити і розвиватися...
- Але ж не хлібом єдиним живе людина?
- Вірно, є в неї другий контур – Душа, Емоції, Серце і Легені... Все те, що над Діафрагмою і під Головою.
Емоційна їжа. Плюс Кров і Кисень. Переміщення рідин і поживних речовин, які отримали із Живота, по усьому Організму...
- А де Розумність всього того?
- Відносини з зовнішнім середовищем регулюються Головою, Мозком, Нервовою системою, третім контуром, де діючими ділянками є очі, вуха і всі інші рецептори, які слугують нам для вибудовування відносин із зовнішнім світом. Також для регуляції внутрішнього життя Організму.
Для чого це все?
Щоб згодом досягти статевого дозрівання і дати продовження виду... Для чого власне й існує четвертий контур – Репродуктивна система. Органи малого тазу, що під Очеревиною. Омега і кінцевий сенс Життя. Розмноження – як продовження Життя.
Маємо Альфу і Омегу, початок і кінець усіх речей... Початок – Шлунок, кінець – Репродуктивна система...
- Знову їсти і розмножуватися? – Хтось скаже: Банально просто...
- Або – геніально Розумно... Система живе для того, щоб у природній конкуренції довести свою здатність Жити... Жити і рухатися вперед, протистояти ліні та розпаду, давати здорове продовження роду, наділяючи його своїм досвідом (філогенез) і даючи можливість йти вперед по Життю, напрацьовуючи власний досвід про-Живання (онтогенез) в цьому чудово створеному світі...
Можливо – Банально просто...
Або ж – геніально Розумно…

 Все вищесказане – то є філософія, яка допоможе краще розуміти всі подальші теми і є ключиком для пізнання нашої Природи. А далі почнемо розглядати перше живе створіння – Клітину, первинну цеглинку Живого існування.


22.08.22

 

продовження книги  * про Уяву