повернутись на головну сторінку

 

 

Вступне слово автора


- Вітаю Вас, шановний Мандрівник Лабіринтом Знань! Зараз Вам пропоную подорож – до циклу книг «Світ Людини». Це початок Шляху, який обіцяє цікаві і пізнавальні прогулянки лабіринтами Наук... При умові, якщо у Вас є таке прагнення – пізнавати себе і Світ, у якому ми проживаємо своє Життя…
- До чого прагне цей Шлях, яка його раціональна Мета?
- Мета – якомога глибше, крок за кроком, пізнавати себе: свою будову, свою душевну і духовну конструкцію, навчитись жити усвідомлено… А можливо, навть пізнавати суті-закони того Філософського Каменя, який об’єднує все і всіх…
- Чому цей шлях починаємо саме з фізіології людини?
- Так має бути доцільніше, рухатись від умовно простого, яке є безпосередньо в нашому тілі, – до умовно складного, яке вже далі від нас, а то й взагалі в просторах інформаційних, в просторах Ноосфери.
- Тут виникає питання: людина простіша за математику?
- Звучить ніби як парадоксально, але – так воно й є... Тварина складніша, …ні, не складніша, глибша! людини,.. рослина – глибше тварини, гриб – глибше рослини, бактерія – глибше гриба, вірус – глибше бактерії… Кристали – глибше вірусів, а хімія – глибше кристалів… Фізика – ще глибше хімії, а математика – вершина всіх вершин або глибина всіх глибин... А Єдина Теорія Поля, Закони Ноосфери – то є прапор над цією вершиною, математикою...
- Оце так! Чи можливо за одне своє життя все це пропрацювати і подати в простій та доступній для допитливого читача формі?
- Цей Шлях не має кінця, як невичерпний Океан Пізнання… Щастя не в тому, щоб дійти до Вершини, а безпосередньо в миттєвостях Руху, в свідомому відчутті самого процесу Пізнання… Тому ми ступаємо на стежину і йдемо, скільки достає сил… І ми купаємось в Океані Знань, доки того бажаємо…

Фізіологія Життя


- Отже, вчений фізіолог скаже так: «Фізіологія являє собою вчення про проходження процесів в живій матерії. Предметом фізіології є функції живих істот, їх органів, тканин, клітин та клітинних компонентів, а також причини тих чи інших проявів в життєдіяльності організмів.»
Але ж нам потрібно не просто гарно сказати... Нам перш за все потрібно розуміти... Дати відповіді на важливі питання, свої питання… Які йдуть з глибин… Наших глибин…
Ви чуєте у собі ці питання?
Хто ж ми, люди? Як створені наші тіла? Як функціонують наші механізми?
Ми – перш за все – Споживачі Життя... І тут я говорю ствердно, без лицемірства... Адже що таке Життя? – Хіба Життя це не протистояння Ентропії, не супротив Розпаду? Щоб побудувати будинок – потрібно докласти зусиль. Але чи обов'язкові наші зусилля для того, щоб його зруйнувати?
Найкращий руйнівник – Час... Час знищує не тільки будинки наші, а й гори... Та й не тільки гори, а навіть планети, сонячні системи, галактики...
- А що може реально протистояти цьому Руйнівному Шиві, Володарю Часу?
- Життя! – Маленька жива клітина... Бачиш, крізь асфальт пробивається пагін рослини? – Маленька тендітна клітина здатна зруйнувати твердінь, таку глибу!.. Так Життя протистоїть Часу... Так «м'яка» клітина перемагає «твердий» камінь... Жива Система протистоїть неживій Матерії, врівноважуючи Всесвіт... Система життя як Самоорганізація, закладена в Клітині, протистоїть Ентропії, Саморуйнації... І тому Клітину сміливо можемо нарікати як Творцем, так і Споживачем Життя...
- Чому так банально, так просто?
- Давайте створимо своєю внутрішньою уявою намальованого «Звіра» і будемо намагатися його зрозуміти, побачити його Сутність без прикрас, без гриму. Отже, уявляйте!
- У кожного – буде створений свій Образ.
- Так, але давайте спробуємо визначити найважливіше у функціях будь-якого живого організму. Тепер опишемо цього в уяві створеного «монстрика». У нього є Рот, яким він захоплює жертву, іншу живу істоту. Потім вона потрапляє в ТС (травну систему), де перетравлюється, в процесі чого з неї відбирається життя і трансформується в життя нащого уявного хижака. Відпрацьовані речовини виводяться з протилежного кінця – Тора. Рот починає процес, Тор його завершує…
- Початок і Кінець всього сущого…
- Та ще є Середина, внутрішні допоміжні системи. Адже для того, щоб побачити і відслідкувати жертву, у нашого «Звіра» є очі (або щупальця, або інші рецептори), які з'єднані з НС (нервовою системою). Є також КС (кровеносна система), яка виконує функцію забезпечення хижака поживними речовинами всередині. Також ДС (дихальна система) для забезпечення окислювальних процесів КС та перетворення енергії.
НС контролює роботу інших систем, а також і роботу МРС (м'язово-рухової системи), яка наздоганяє жертву і потім її «пережовує» та перетравлює...
- На перший погляд – невесело від такої картини…
- Тому «веселішою» є РС (репродуктивна система), яка дана для того, щоб створювати собі подібних, діток-хижаків. Для цього знову потрібні очі, щоб побачити «дірочку-нулик» для своєї «палички-одинички» і з'єднатися в парному приємному процесі творення свого майбутнього...
- Як кажуть: Хліб та Розваги…
- Тож бачимо, що в житті Хижака дві речі є найнеобхіднішими: їжа (живі, але слабкіші особини) і статеве поєднання (акт репродукції). Всі інші потреби – від них похідні... Пізнаємо частинку себе?
- Так просто і банально?
- Якщо ми дійсно хочемо себе пізнати, тоді не варто кривити душею, а просто прийняти правду життя... Так, в кожній душі присутній дух Творця, і ми в тілі – тимчасові, та це тема Філософії. Ми ж зараз починаємо вивчати Тіло, його фізіологію. А по своїй фізіології ми теж є Хижаки, які хочуть їсти, а потім розмножуватися. І в цьому немає нічого поганого та ганебного, бо цього бажає будь-яка жива Клітина нашого організму, а також Тканини, що складаються з Клітин, та й весь наш цілісний Організм!..
Ми всі хочемо їсти і розмножуватися… Новонароджена дитина починає свій ріст-розвиток з материнського молока, яке висмоктує з її грудей…
Так побудований Всесвіт, де все Живе протистоїть Ентропії, Саморуйнації... Їсти – щоб рости, а відтворюватись – щоб продовжувати життя у Всесвіті…
- А далі?
- Далі почнемо більш грунтовно вивчати Фізіологію Життя... Спочатку – Рівні. Потім – Клітину. Після неї – Міжклітинний простір. Далі – Тканини: нервова, м'язова, сполучна, епітеліальна...
...Чи не втомився ще? Рухаємося далі? – Або ж зупинимося і знову все переосмислимо? – Якщо готовий йти далі – іди. Якщо потрібен час обдумати почуте – перечитуй вище «написане», «вдивляйся» в свого уявного Хижака до тих пір, поки не зрозумієш суть Споживача... Суть процесу Життєдіятельності будь-якого живого організму...


15.08.22

 

 

продовження книги  * про Уяву